Rozlučka se studenty Erasmu

Studenti Erasmu studující letošní rok na 2. LF UK nás již brzy opouští. Při této příležitosti bychom se s nimi chtěli rozloučit a pozvat je a všechny české studenty mající zájem o kontakt s našimi zahraničními hosty na rozlučkovou akci – Muzejní noc v Českém krasu z 8. na 9. června 2007.

Akce se koná v Českém krasu, v Solvayových lomech, kde se nachází skanzen těžby vápence s malými úzkokolejkami a dnes opět obnovenými tratěmi, kde se znovu prohánějí mašinky. Jedná se o unikát na evropském kontinentě, spolu s dalšími aktivitami (mezi než patří i speleologický výzkum a ochrana jeskyni v ČR) ho založila skupinka mladých lidi – ještě za komunismu – jako určitý druh odporu a hledání vlastních cest v totalitnímu režimu.

Právě zde se koná v pátek 8. června 2007 Muzejní noc, s podtitulem Od techniky k mystériím v záři karbidových lamp, kdy budou celý večer probíhat komentované prohlídky všedních a zejména nevšedních míst skanzenu s patřičnou dávkou humoru i napětí. Začíná se ve 20.00.

Vystoupí hudební skupina Krasová deprese a nachystán je i další program.

Následující den – Den setrvačníků je možno shlédnout přehlídku všech možných veteránů těžebních strojů, dle zájmu můžeme udělat rovněž malou procházku po Amerikách či na Srbsko, exkurzi po krasové floře, prohlídka sv. Jana pod skalou... Pro ty, co s námi vydrží, je ještě zde ještě večer 9. června táborák.

Ubytování: Kdo by chtěl přespat v lomech, je možnost vzít si stan a postavit ho přímo v areálu, lze zajistit i přenocování ve srubu ČSOP (potřebujeme vědět dopředu!).

Doprava: Asi 31 minut autobusem číslo 311 ze Zličína (metro B). Budeme organizovat hromadný odjezd – sraz na Zličíně v 19.30.

Pořádá: Laterna Medica, o.s., spolu s koordinátorem programu Erasmus pro 2. LF UK, MUDr. Rudolfem Černým, CSc.

Zváni jsou: všichni studenti v programu Erasmus, ale samozřejmě i další studenti a pedagogové naší fakulty.

Účast přislíbili: MUDr. Rudolf Černý, CSc., a další pedagogové naší fakulty.